Bu uyarı oluşmuştur:
Warning [2] is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(images/forumlogosasad.png/turkish) is not within the allowed path(s): (/home/kalpdama:/usr/lib/php:/usr/php4/lib/php:/usr/local/lib/php:/usr/local/php4/lib/php:/tmp) - Line: 440 - File: global.php PHP 7.3.23 (Linux)
File Line Function
[PHP] errorHandler->error
/global.php 440 is_dir
/printthread.php 16 require_onceEfekan's Forum
İlk B550 anakartı görüntülendi - Yazdırılabilir Sürüm

+- Efekan's Forum (https://varishastanesi.com)
+-- Forum: Bilgisayar (https://varishastanesi.com/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Forum: Anakart (https://varishastanesi.com/forumdisplay.php?fid=6)
+--- Konu: İlk B550 anakartı görüntülendi (/showthread.php?tid=5)İlk B550 anakartı görüntülendi - efekanakbulut - 03-18-2020

"AMD’nin bütçe dostu sistemlerde kendisine yer edinecek B550 yongasetini taşıyan ilk anakartın görüntüsü sızdı." 

Kırmızı ekip X570’in ardından PCIe 4.0’ı düşük bütçeye sahip oyuncuların da erişebileceği bir yongasette sunma hazırlıkları bir süredir devam ediyor. Uygun fiyatlı sistem toplayacak kullanıcıların yongaseti tarafındaki seçeneği uzun bir süredir 2. nesil Ryzen'larla piyasaya sürülen B450’li anakartlardı.
Son zamanlarda OEM üreticilere has tutulan ve yalnızca işlemciye en yakın PCIe 4.0 slotuna PCIe 4.0 standartında hız sağlayabilen B550A yongasetli anakartlar gündemde. Geçtiğimiz yılın sonlarından itibaren hazır sistemlerde rastlanan anakartın aksine SOYO’nun yeni anakartı çok daha zengin teknik detaylara sahip.
AMD PCIe 4.0'ı daha alınabilir hale getiriyor!
 Anakart piyasasının konsolide olduğu dönemde işlerin kötüye gitmesiyle 2009’da operasyonlarını durduran SOYO bir süredir Çin pazarında faaliyetlerine devam ediyordu.
SOYO’nun yeni B550M anakartı Micro ATX form faktörüyle ATX ağabeylerine kıyasla kompakt bir yapıya sahip. 8 pin CPU ESD konnektörüyle gelen anakartın VRM ünitesinin ve yongasetinin üzerinde bir soğutucu blok yer almazken bu bölümlerin etrafında yer alan vida yuvaları nihai modelde bir değişiklik olabileceğinin ipucu olabilir.
Diğer taraftan 2 DIMM slotuyla gelen anakartta 4 geleneksel SATA arayüzü de konumlandırılırken 2 PCIe x16 slotunun PCIe 4.0 modunda çalışacağı rapor edilmiş. Ek olarak depolama tarafında da M.2 yuvasının da güncel standarttan nasibini alacağı not düşülmüş.Eğer [b]B550 [/b]yongasetli anakartlar [b]uygun [/b]bir fiyat seviyesinden giriş yaparsa AMD zaten [b]performans ve fiyat kanadında [/b]Intel’in üzerinde hissettirdiği baskısını artık giriş segmentine kadar indirdiği[b] güncel teknoloji [/b]avantajıyla perçinleyebilir.

Kaynak:"Metehan Göktaş dh" [Resim: ilk-b550-anakarti-goruntulendi119557_0.jpg]


RE: İlk B550 anakartı görüntülendi - efekanakbulut - 03-20-2020

oha çalıştı lan