Bu uyarı oluşmuştur:
Warning [2] is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(images/forumlogosasad.png/turkish) is not within the allowed path(s): (/home/kalpdama:/usr/lib/php:/usr/php4/lib/php:/usr/local/lib/php:/usr/local/php4/lib/php:/tmp) - Line: 440 - File: global.php PHP 7.3.23 (Linux)
File Line Function
[PHP] errorHandler->error
/global.php 440 is_dir
/showthread.php 28 require_once
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Intel altı çekirdekli Core i9 işlemcisini dizüstü bilgisayarlara taşıdı .
#1
'"Intel şimdiye kadarki en yüksek performanslı dizüstü bilgisayar işlemcisi olduğunu iddia ettiği Core i9 mobil işlemcisini duyurdu. Şirket ayrıca yeni 8. nesil masaüstü işlemcilerini de sahneye çıkardı"
Intel’in ilk [b]Coffee Lake Core i9[/b] işlemcisini dizüstü bilgisayarlar için çıkaracağı geçen Kasım ayından bu yana konuşuluyordu. Bugün şirket, amiral gemisi 6 çekirdekli [b]i9-8950HK[/b] mobil CPU da dahil olmak üzere yeni [b]8. nesil[/b] masaüstü ve dizüstü bilgisayar işlemcilerini duyurdu.
Intel, dizüstü bilgisayarlara yönelik ilk Core i9 işlemcisinin, performans bakımından 7. nesil Core i7'ye göre yüzde 29'luk bir [b]iyileşme[/b] sağladığını söylüyor. Ayrıca oyunlarda yüzde 41'lik bir [b]FPS artışı[/b] sunduğu belirtilirken [b]4K video düzenleme[/b] hızında da yüzde 59’a varan bir artış söz konusu.Turbo Boost ile [b]4.8 GHz[/b]'e varan hızlara ulaşabilen 6 çekirdekli işlemcinin [b]çarpan kilidi[/b] tamamen açık olduğu için satın alanlar kolayca [b]hız aşırtma[/b] (overclock) yapılabilecek. Şirket yeni yonganın mobil oyunculara, sanal gerçeklik fanlarına ve içerik oluşturuculara “[b]coşturacak seviyede[/b]” performans sunacak, şimdiye kadar ürettiği [b]en hızlı[/b] dizüstü bilgisayar işlemcisi olduğunu iddia ediyor. (salla ziya salla)Intel ayrıca yeni 8. nesil Core i7 dizüstü bilgisayar işlemcilerini de ortaya çıkardı. 8850H ve 8750H olarak lanse edilen işlemciler, 6 çekirdek ve 12 izlekle birlikte sırasıyla 4.3 GHz ve 4.2 GHz'lik Turbo Boost hızlarına sahipler. Core i7-8850H çarpan kilidi kısmen açık şekilde geliyor.Intel ayrıca ‘[b]Intel Core+[/b]’ adında yeni bir marka oluşturdu. Bu sayede [b]Optane belleğe[/b] sahip dizüstü ve masaüstü bilgisayarları ayırt etmek daha kolay olacak. Optane teknolojisi, yavaş mekanik sabit disklerin [b]performansını[/b] önemli ölçüde hızlandırdığı için özellikle [b]dizüstü bilgisayarlarda[/b] büyük fayda sağlıyor. 
Kaynak: İntel
Efekan Akbulut 
EA Robotics Software Yönetim Kurulu Başkanı
Raspberry Pi Derneği Yetkili Kullanıcı
efekanakbulut.com, varishastanesi.com sahibi ve yöneticisi
  Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi