Bu uyarı oluşmuştur:
Warning [2] is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(images/forumlogosasad.png/turkish) is not within the allowed path(s): (/home/kalpdama:/usr/lib/php:/usr/php4/lib/php:/usr/local/lib/php:/usr/local/php4/lib/php:/tmp) - Line: 440 - File: global.php PHP 7.3.23 (Linux)
File Line Function
[PHP] errorHandler->error
/global.php 440 is_dir
/showthread.php 28 require_once
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İlk B550 anakartı görüntülendi
#1
"AMD’nin bütçe dostu sistemlerde kendisine yer edinecek B550 yongasetini taşıyan ilk anakartın görüntüsü sızdı." 

Kırmızı ekip X570’in ardından PCIe 4.0’ı düşük bütçeye sahip oyuncuların da erişebileceği bir yongasette sunma hazırlıkları bir süredir devam ediyor. Uygun fiyatlı sistem toplayacak kullanıcıların yongaseti tarafındaki seçeneği uzun bir süredir 2. nesil Ryzen'larla piyasaya sürülen B450’li anakartlardı.
Son zamanlarda OEM üreticilere has tutulan ve yalnızca işlemciye en yakın PCIe 4.0 slotuna PCIe 4.0 standartında hız sağlayabilen B550A yongasetli anakartlar gündemde. Geçtiğimiz yılın sonlarından itibaren hazır sistemlerde rastlanan anakartın aksine SOYO’nun yeni anakartı çok daha zengin teknik detaylara sahip.
AMD PCIe 4.0'ı daha alınabilir hale getiriyor!
 Anakart piyasasının konsolide olduğu dönemde işlerin kötüye gitmesiyle 2009’da operasyonlarını durduran SOYO bir süredir Çin pazarında faaliyetlerine devam ediyordu.
SOYO’nun yeni B550M anakartı Micro ATX form faktörüyle ATX ağabeylerine kıyasla kompakt bir yapıya sahip. 8 pin CPU ESD konnektörüyle gelen anakartın VRM ünitesinin ve yongasetinin üzerinde bir soğutucu blok yer almazken bu bölümlerin etrafında yer alan vida yuvaları nihai modelde bir değişiklik olabileceğinin ipucu olabilir.
Diğer taraftan 2 DIMM slotuyla gelen anakartta 4 geleneksel SATA arayüzü de konumlandırılırken 2 PCIe x16 slotunun PCIe 4.0 modunda çalışacağı rapor edilmiş. Ek olarak depolama tarafında da M.2 yuvasının da güncel standarttan nasibini alacağı not düşülmüş.Eğer [b]B550 [/b]yongasetli anakartlar [b]uygun [/b]bir fiyat seviyesinden giriş yaparsa AMD zaten [b]performans ve fiyat kanadında [/b]Intel’in üzerinde hissettirdiği baskısını artık giriş segmentine kadar indirdiği[b] güncel teknoloji [/b]avantajıyla perçinleyebilir.

Kaynak:"Metehan Göktaş dh" [Resim: ilk-b550-anakarti-goruntulendi119557_0.jpg]
Efekan Akbulut 
EA Robotics Software Yönetim Kurulu Başkanı
Raspberry Pi Derneği Yetkili Kullanıcı
efekanakbulut.com, varishastanesi.com sahibi ve yöneticisi
  Alıntı
#2
oha çalıştı lan
Efekan Akbulut 
EA Robotics Software Yönetim Kurulu Başkanı
Raspberry Pi Derneği Yetkili Kullanıcı
efekanakbulut.com, varishastanesi.com sahibi ve yöneticisi
  Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi